Oxygen Advantage ve Buteyko Clinic International Kurucusu

Patrick McKeown

Patrick McKeown, Dublin Trinity Üniversitesi’nde eğitim aldı ve daha sonra Buteyko Metodu’nun kurucusu Doktor Konstantin Buteyko’nun himayesinde öğrenim gördü. Yirmi altı yaşında Buteyko Metodu’nu keşfedene kadar astım hastasıydı ve bir dizi ilaca ve astım spreyine bel bağlamış durumdaydı. Doktor Buteyko’nun kurallarını uygulayarak kısa sürede astım semptomlarında rahatlama hissetti, ilaçlarla yirmi yılda elde edemediği bir başarıydı bu. Burnundan solunum yapmayı ve solunum hacmini azaltmayı öğrenmek Patrick’in hayatını birçok yönden değiştirdi. Hayatında ilk kez astımı kontrol altındaydı.

Bu yaşam değiştiren buluş Patrick’i, aynı solunum problemlerinden sıkıntı çeken çocuklara ve yetişkinlere yardımcı olmak için kariyer değişikliği yapmak konusunda motive etti. 2002 yılında Rusya’da geçirdiği zamanın ardından Oxygen Advantage programını Avustralya, ABD ve Avrupa’da öğretmeye başladı. Yedi kitap yazmış, üç tanesi Amazon.com’da kendi alanında çok satanlara girmiştir ve dünya çapındaki diş ve solunumla ilgili konferanslara konuşma yapmak üzere davet edilmektedir.

Oxygen Advange programı, Patrick’in binlerce öğrencisi ve yüzlerce sağlık uzmanıyla yaptığı çalışmalardaki tecrübelerine ve son on üç yılda nefes tutma antrenmanı üzerindeki kapsamlı araştırmalarına dayanmaktadır.

Haber bültenimize kayıt olun.