Magdalena Lepsikova, MPT

Magdalena Lepsikova, Prag Charles Üniversitesi Fizik Tedavi Bölümü’nden mezun olmuştur. Yetişkinve çocukların lokomotor sistem disfonksiyonlarının rehabilitasyonunda uzmanlaşmıştır. 2001 yılından bu yana Prag Motol Üniversitesi Hastanesi Fizik Tedavi Bölümünde fizyoterapist olarak çalışmaktadır. 2005 yılından itibaren Prag Charles Üniversitesi 2. Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Hastanede hem tıp hem de fizyoterapi öğrencilerine eğitim vermektedir. 2007 yılında 2. Tıp Fakültesi’nde “Yılın Öğretmeni” ödülünü almıştır.

Lepsikova, sertifikalı bir Vojta terapistidir ve 17 yıl boyunca hem yetişkinleri hem de çocukları tedavi etmek için Profesör Lewit ve Kolar’ın rehabilitasyon bölümünde eğitim almış ve onlarla birlikte çalışmıştır. Çocukların tedavisinde asıl ilgi alanı idiyopatik skolyoz tedavisidir.

Ayrıca Butler’a göre Nörodinamik, yetişkinler için Bobath konsepti ve Stecco -seviye I ve II’ye göre Fasya manipülasyonu kurslarını tamamlamıştır. DynamicNeuromuscular Stabilization (DNS) sertifikalı eğitmenidir.

İyi derecede İngilizce bilen Lepsikova,birçok Avrupa ülkesinde, ABD, Kanada  Malezya, Japonya, Güney Kore ve Tayvan,yöntemleri hakkında ders vermenin yanı sıra Profesör Lewit ve Kolar için Prag’da okumaya gelen uluslararası klinisyen grupları için çeşitli kurslarda da  eğitmen olarak hizmet vermiştir. DNS yaklaşımına ek olarak, Prof. Lewit Prag Okulu’na göre Manuel Tıp alanında sertifikalı bir eğitmendir.

Eşi ve iki kızıyla birlikte Prag’da yaşıyor.

İngilizce Yayınları:

Bildiriler:

Acta Universitatis Palackianae Olomucensis Gymnica, 2008, vol. 38, no. 2, s. 45-54. ISSN: 1213-8312.

Kitap Bölümleri

Haber bültenimize kayıt olun.