Buteyko Metodu Eğitmeni

Funda Aşkınoğlu

Oxygen Advantage®

İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü mezunu olan Funda Aşkınoğlu, Buteyko Metodu’nu kendi sağlığı için Hollanda’da Dick Kuiper’den öğrendi ve 2014 yılında İrlanda Buteyko Clinic International’da Patrick McKeown tarafından düzenlenen Buteyko Metodu Eğitmenliği diploma programını tamamladı. 2018 yılında Oxygen Advantage® eğitmeni oldu.

Buteyko Clinic International ve Oxygen Advantage®’ın Türkiye temsilcisidir.

Buteyko Metodu ve Oxygen Advantage® kapsamında grup eğitimleri ve seminerler düzenlemekte, kurumsal eğitimler vermekte, profesyonel sporcu danışmanlığı yapmakta ve Patrick McKeown ile birlikte Sertifikalı Buteyko ve Oxygen Advantage® Eğitmenlik Eğitimleri organize etmektedir. Bunlara ilaveten çevirmenlik yapmaktadır.

Patrick McKeown’un “The Oxygen Advantage” ve “Atomic Focus” adlı kitaplarını Türkçeye çevirmiştir. Kitaplar “Oksijen Etkisi” ve “Odaklan” adları altında Müptela Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Funda, Nail Kitabevi Yayınları tarafından yayınlanan “Tüy Gibi Hafif Buteyko Nefes Metodu” kitabının ve Mandolin Yayınları tarafından yayınlanan “Arda ile Paytak” çocuk kitapları serisinin yazarıdır.

fb.askinoglu@gmail.com, funda@buteykonefes.com

www.buteykonefes.com, www.oxygenadvantageturkey.com