Oxygen Advantage ve Buteyko Nefes Metodu Master Eğitmeni

Funda Aşkınoğlu

Oxygen Advantage®

İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği mezunuyum. 2014 yılında Buteyko Clinic International’ın İrlanda’daki Diploma Eğitimine katılarak Buteyko Metodu Eğitmeni oldum. Oxygen Advantage ve Buteyko Nefes Metodu master eğitmeniyim. Buteyko Nefes Türkiye ve Oxygen Advantage Türkiye’nin kurucusuyum.

Patrick McKeown’un “The Oxygen Advantage” ve “Atomic Focus” adlı kitaplarını Türkçe’ye çevirdim. Kitaplar, “Oksijen Etkisi” ve “Odaklan” isimleriyle Müptela Yayınları tarafından yayınlandı. Oxygen Advantage ve Buteyko Nefes Metodu ile ilgili Türkçe ve İngilizce online ve yüz yüze eğitimler düzenliyorum, kurumsal eğitimler veriyorum, konuşmalar yapıyorum. Profesyonel sporcularla özel olarak çalışıyorum. Ayrıca Oxygen Advantage Sertifikalı Eğitmenlik Eğitimleri düzenliyorum.

“Tüy Gibi Hafif Buteyko Nefes Metodu” isimli kitabım Nail Kitabevi Yayınları tarafından yayınlandı. Çocuklar için yazdığım, Mandolin Yayınevi tarafından yayınlanan “Arda ile Paytak” isimli altı kitaplık bir serim var.

Şehirde ya da doğada tek başıma günlük uzun yürüyüşlere çıkmak, hayvanları gözlemlemek, Qi Gong uygulamak, meditasyon yapmak, okumak ve yazmak yaşamla çok yakından bağlantı kurmamı sağlıyor.

Hayatı yavaş, hafif ve derinden yaşamayı seviyorum.

funda.askinoglu@oxygenadvantage.com

www.oxygenadvantageturkey.com

www.buteykonefes.com

Haber bültenimize kayıt olun.