Dr. Martina Jezkova

Martina Ježková Fizyoterapi Yüksek Lisans derecesini 2001 yılında Prag Charles Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Fakültesi’nde tamamladı. Daha sonra Prag Üniversite Hastanesi Motol Rehabilitasyon Kliniğinde birlikte çalıştığı saygın Profesörler Janda ve Lewit’in öğrencisiydi.

Martina, Motol Üniversite hastanesindeki 17 yıllık klinik rehabilitasyon uygulamasında, serebral palsili bebekler ve merkezi koordinasyon bozukluğu olan çocuklar, skolyoz, nörolojik bozukluk hastaları, fonksiyonel kısırlığı olan jinekoloji hastaları, pelvik taban hastaları dahil olmak üzere geniş bir hasta yelpazesiyle çalıştı. disfonksiyon ve diğer pelvik sağlık sorunları. Ayrıca hareket optimizasyon stratejileri geliştirmek için profesyonel ve amatör sporcular ve yaşlı hastalarla çalıştı. 2018 yılında Martina, Prag dışında kendi özel fizyoterapi kliniğini açtı.

Martina, 2004’ten beri Vojta’ya göre Reflex Locomotion’da sertifikalı terapisttir ve düzenli tazeleme kurslarına katılmaktadır. Rehabilitasyonda Gelişim Kinesiyolojisi ve Dinamik Nöromüsküler Stabilizasyon ilkeleri (Prof. Pavel Kolář ile), rehabilitasyonda Manipülatif Terapi ve Post İzometrik Gevşeme, yumuşak doku manipülasyonu ve Prof. Karel Lewit ve Mojžíšová’ya göre Fonksiyonel Kısırlık değerlendirmesi ve tedavisi. Ocak 2014’te Martina, Avustralya’daki ilk Yoga Eğitmeni sertifikasını tamamladı. 2014’ten beri Yoga’yı hareket rehabilitasyon yaklaşımının bir parçası olarak öğrenmeye ve birleştirmeye devam etti ve 2018’de sertifikalı bir Iyengar Yoga eğitmeni oldu.

Martina, Profesör Pavel Kolar’ın gözetimi altında yakın bir şekilde çalışmakta ve hem ulusal hem de uluslararası düzeyde hareket rehabilitasyon yaklaşımlarını öğretmektedir. 2002’den günümüze, Prag Charles Üniversitesi 2. Tıp Fakültesi’nde hem Fizyoterapi hem de Tıp öğrencilerine eğitim veren rehabilitasyon eğitmeni olmuştur. 2004 yılından bu yana Martina, Lewit’e göre Kas-İskelet Teknikleri alanında sertifikalı eğitmen ve 2001’den beri Kolář’a göre Gelişimsel Kinesiyoloji ve Dinamik Nöromüsküler Stabilizasyon alanında uluslararası sertifikalı eğitmen olarak hizmet vermektedir. Martina, klinik uygulamasından yararlanarak Kadın Sağlığı ve DNS ilkelerinin Rehabilitasyonda Yoga’ya uygulanması konusunda özel DNS kursları da geliştirmiştir.

Haber bültenimize kayıt olun.