Kraniyosakral Terapi 1

Beate Ziegenhain

Kraniyosakral seminer serisinin ilk kursunda, katılımcıya tüm kafatası kemiklerinin bir genel görünümü verilir. Kafatası sütürleri detaylı bir şekilde anlatılır, incelenir ve tedavi edilir. Bu, asimetrileri önlemek için çocuğun kafatasının tedavisi için özellikle önemlidir. Baş eklemleri gibi, beyin zarları, özellikle dura mater, ilk seminerin konusudur. Bu yapıların muayenesi ve tedavisi, örneğin baş ağrıları, migren ve aynı zamanda servikal omurga semptomlarının tedavisi için önemlidir. Çocuğun kafatasında dura mater, bir bağ aparatı olarak önemli bir rol oynar ve böylece kafatasının şeklini etkiler. Kafatasının tabanındaki boyun kasları ve iç organ özellikleri de biçimlendiricidir. Seminerde ilk bağlantılar ve tedaviler aktarılır.

1.    Gün

DerslerDers tipiİçerik
1 ve 2TeoriKraniyosakral osteopatiye giriş, tarihsel bakış, kraniyosakral modeller. kafatasının yapısı
3 ila 10Teori ve PratikSütürlerin yapısı, çeşitleri. Kraniometrik noktalara genel bakış. kapanma/ossifikasyon süreleri. Sütürlerin fonksiyon ve disfonksiyonları. Sütürler (detaylı), sütürlerin palpasyonu ve kraniyometrik noktalar.

2. Gün

DerslerDers tipiİçerik
11PratikSütür palpasyonunda derinleşme
12 ve 13Teori ve PratikKraniosakral osteopatide ritimler, modeller ve hipotezler, palpasyon ve muayene seçenekleri
14 ila 16TeoriBeyin zarlarının yapısına, dura materinin yapısına ve eklerine, dolaşımına, görevlerine ve disfonksiyonlarına genel bakış
16 ila 20Teori ve PratikFalx cerebri, falx cerebelli ve tentorium cerebelli’nin dura geriliminin incelenmesi, test edilmesi ve tedavisi.


3. Gün

DerslerDers tipiİçerik
21 ve 22Pratik2. Günden öğretim içeriğinin derinleştirilmesi
23 ila 28 TeoriOA eklemi, Anatomi, vücut düzeyinde kafatası ve meninksler ile bağlantılı olarak bölgenin osteopatik değerlendirmesi. Disfonksiyonel paternlerin palpasyonu ve tedavisi.
29 ve 30Teori ve PratikVentriküler sistem ve likör, biyodinamik açıdan palpasyon

Kraniyosakral Terapi 1

300 Euro
 • 19-20-21 Nisan 2025
 • Eğitim Süresi:
  3 Gün
 • Eğitim Dili:
  İngilizce ( Türkçe Çeviri )
 • Eğitim Yeri:
  istanbul
 • Kontenjan:
  25 Kişi
Haber bültenimize kayıt olun.